Pierwsze spotkanie z dentystą po latach


Chyba nie ma szybciej i intensywniej rozwijającej się dziedziny medycznej od stomatologii. Nauka skupiona na chorobach zębów i dziąseł jest wykorzystywana przez wszystkich ludzi na co dzień, a przynajmniej powinna być, bo zdarza się i tak, że dentysta nie widuje poszczególnych pacjentów latami, co wcale nie musi oznaczać, że zmienili oni gabinet i zaczęli leczyć się u innego specjalisty. Częściej właśnie to unikanie wizyt podszyte jest rozwiniętym wewnętrznym strachem i irracjonalnym lękiem przed bólem. Być może dawniej tego bólu rzeczywiście trzeba było się obawiać, jednakże dziś zostaje on tylko nieprzyjemnym wspomnieniem, albowiem każdy nowoczesny dentysta Warszawa Bemowo potrafi za każdym razem tak zająć się pacjentem, by nie wywołać u niego absolutnie żadnych nieprzyjemnych dolegliwości.

Wizyta kontrolna nie polega zresztą na łataniu dziur, wierceniu w zębach i innych przerażających (oczywiście przerażających w teorii) zabiegach. W jej zakres wchodzi wyłącznie rozmowa lekarza z pacjentem oraz wstępne przejrzenie jego zębów i ewentualne zaplanowanie dalszego leczenia. Takiej kontroli nikt nie powinien się obawiać, bo naprawdę nie ma czego. Jej celem nie jest jeszcze bowiem leczenie, a – jak sama nazwa wskazuje – skontrolowanie stanu pacjenta. Warto więc podejść do tej pierwszej wizyty po latach właśnie z tej strony. Skoro nie będzie ona związana z żadnym bólem czy najmniejszym nawet dyskomfortem, nie ma żadnego powodu do tego, by się jej obawiać.

Dentysta Warszawa Bemowo też jest zresztą człowiekiem, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by powiedzieć mu normalnie wprost o swoich obawach i przyznać się mu do własnego lęku bądź fobii. Wbrew pozorom nie są to wcale tak rzadko spotykane problemy. Akurat strach przed dentystą jest jedną z częściej spotykanych i diagnozowanych fobii, dlatego dla stomatologów takie problemy nie są żadną nowością, albowiem oni mają z nimi do czynienia dosłownie na co dzień. Nie trzeba więc wstydzić się swoich strachów. Warto mówić o nich głośno, bo wtedy one momentalnie stają się mniejsze.

Kliknij tutaj: medicdental.com.pl